SD700 Servo Sürücü Start

(Veichi - Pals/Analog/CanOpen/EtherCAT)
pokemon210

SD700 Servo Sürücü Start

Mesaj gönderen pokemon210 »

Merhabalar, kolay gelsin.

Ekran üzerinden servo sürücümü Run moduna alabiliyorum. Dahili hızımı ekran üzerinden değiştirebiliyorum ama startı bir türlü verdiremedim.

Pn898 modbus adresi : 42201

Acaba seçtiğim komut adresi yanlış mıdır ?

Servo sürücümü, dahili hız moduna aldım ekran üzerinden hızımı değiştirip puls oranına göre belli bir tur döndermek ve belirli yerlere geldiğinde rampalı yavaşlayıp rampalı kalkmasını istiyorum. Seçtiğim kontrol modu doğru mudur ? Rampalı hareketini Plc'nin diğer hızlı çıkışında bağlı olan step motor ile gerçekleştirmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Selçuk

Re: SD700 Servo Sürücü Start

Mesaj gönderen Selçuk »

Merhabalar,

Evet, girmiş olduğunuz Modbus adresi(42201) doğrudur.

Sürücülerimiz 2^5 =32 adet Dahili Pozisyonlamaya sahiptir. Burada seçmiş olduğunuz her bir hareket için ayrı ayrı Hız, Pozisyon, Gecikme, Rampa gibi değerleri ayarlayıp, hangi değeri kullanmak istiyorsanız onun kontrol word numarasını Pn898 Pr tetikleme adresine yazmanız yeterli olacaktır. Örnek: 1 numaralı kontrol word için 1 yazılmalı, 5 numaralı kontrol word için 5 yazılmalı.

Uygulama için Web sitemizde bulunan, aşagıda linkini yazmış olduğumuz eğitim videolarından istifade edebilirsiniz.

Son kısımda yazmış olduğunuz rampa için 141 Numaralı fonksiyonu kullanabilirsiniz. Bu da eğitim videolarında mevcuttur.

iyi çalışmalar dileriz.

https://fonksiyonelas.com.tr/akademi.php
Kullanıcı avatarı
Volkan
İletişim:

Re: SD700 Servo Sürücü Start

Mesaj gönderen Volkan »

Merhaba, evet. Pn898 adresine örneğin 5 yazılırsa Pr5 işleme alınacaktır. Pn898 adresine 0 yazılırsa home işleme alınacaktır. Servonun ON modunda olması gerekmektedir. Bunun için Pn001 parametresini 1 olarak ayarlayabilir ya da 40 numaralı dijital girişi kullanabilirsiniz.